Mardom
MENU

Jaki podkład pod panele jest najlepszy?

Montując podłogę, nie możemy zapomnieć o doborze właściwego podkładu. Ogrzewanie podłogowe, nierówności podłoża, podwyższona wilgotność – to tylko niektóre wyzwania, którym musi sprostać dobry podkład. Odpowiedni wybór ma ogromne znaczenie dla ostatecznego wyglądu podłogi i komfortu jej użytkowania. W zależności od wybranego rodzaju podkładu, wyrówna on nierówności podłoża, ochroni przed wilgocią, będzie przewodził ciepło oraz wygłuszy wszelkie niechciane odgłosy. Dobrze dobrany podkład podłogowy przedłuży żywotność podłogi i sprawi, że panele nie zdeformują się, nie powstaną pomiędzy nimi szczeliny, a zamki będą chronione przed uszkodzeniami.

 

Marka Premium Floor oferuje 3 typy podkładów, z których każdy spełni inną funkcję w Twoim wnętrzu. Bez względu na to, na który się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że wszystkie podkłady pod panele Premium Floor są kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym i maksymalnie przedłużą trwałość Twojej podłogi.
 

 

Premium Thermo Plus

Profesjonalny podkład pod podłogi pływające. Doskonale przewodzi ciepło i ma bardzo niski współczynnik oporu. Posiada również bardzo dobre właściwości wygłuszające! W przypadku dźwięków odbitych do pomieszczenia to aż 26% pochłanianego odgłosu. Redukuje również dźwięki przenikające do pomieszczeń poniżej o 18 dB.

 


Premium Wood Sound

Wygłuszający podkład produkowany z pyłu drzewnego dzięki czemu zapewnia dźwięk litego drewna oraz znacznie redukuje odgłosy kroków oraz dźwięków transmisyjnych. Bardzo niski współczynnik oporu cieplnego jest idealny na ogrzewanie podłogowe. Podkład jest zintegrowany z folią paroizolacyjną, co ułatwia i przyspiesza instalację i stanowi kompletne rozwiązanie pod panele podłogowe układane w systemie pływającym.

 


Premium Sonic Alu

Elastyczny podkład akustyczny o podwyższonej wytrzymałości. Zapewnia bardzo dobre wyciszenie odgłosu kroków i dźwięków transmisyjnych. Dzięki niskiemu współczynnikowi oporu cieplnego nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Podkład jest zintegrowany z folią paroizolacyjną co ułatwia i przyspiesza instalację i stanowi kompletne rozwiązanie pod panele podłogowe układane w systemie pływającym.