Mardom
MENU

Jaką podłogę wybrać do łazienki?

 

 

Jedni wolą zimny beton, drudzy płytki ceramiczne w klasycznym odcieniu kamienia, a jeszcze inni winylowe płytki drewnopodobne. Niestety, podłoga do łazienki musi być wybierana z głową, najważniejsza jest przecież jej funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Jednak czy trzeba rezygnować z pięknego wyglądu na rzecz jakości? Czy istnieje stosunkowo tani, ale dobry materiał? Co jest funkcjonalne i ładne?

 

Rodzaje parkietów do łazienki

Przy aranżowaniu wnętrza każdy pragnie utrzymać swój styl. Niestety, projektując jakiekolwiek pomieszczenie, zawsze należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Dla przykładu — drewniane podłogi to ponadczasowy klasyczny styl, jednak w łazience lite deski szybko nasiąkłyby wodą i spęczniały, co w konsekwencji prowadziłoby do zniszczenia paneli i konieczności zrywania całej podłogi. Tak jak już wspominaliśmy, podłoga musi być przede wszystkim funkcjonalna. Właśnie dlatego najczęściej wybierany materiał do łazienki to ceramika i kamień naturalny. Płytki wykonane z tych materiałów cieszą się dużą popularnością przez łatwą dostępność — możliwe są do kupienia w każdym sklepie budowlanym. Jednak co jeśli szukamy cieplejszego materiału, w zupełnie innym stylu? A zważając na fakt, że podłoga do łazienki musi być solidna i przyjemna dla oka, pole wyboru zawęża nam się o dwa najpopularniejsze materiały.

 

Podłogi do łazienki zamiast płytek

  • Beton – posadzka betonowa wybierana jest głównie przez osoby, które cenią sobie surowy oraz nowoczesny styl. Zaletą betonu jest trwałość i łatwość w konserwacji. Z drugiej strony nie każdy może sobie na nie pozwolić. Aby wykorzystać ich potencjał, należy je zeszlifować i zaimpregnować odpowiednim preparatem, co może być dodatkowym kosztem

  • Panele winylowe – piękne i przydatne w tworzeniu ciepłych wnętrz. Oferują duży wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu możne je dopasować do wymarzonego stylu i odtworzyć nawet najbardziej designerki projekt wnętrza. Panele winylowe, stanowią doskonałą alternatywę dla podłóg wykonanych z naturalnych surowców — świetnie imitują drewnianą podłogę, jak i wszelki rodzaj kamienia.

Panele winylowe

 

Projektując toaletę, warto szczególnie rozważyć zakup paneli Moduleo, które można śmiało umieścić w łazience (ale nie w brodziku). Panele podłogowe z winylu cechują się wysoką odpornością na działanie wody, ale również elastycznością. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształca się, a po usunięciu ciężaru wraca do swojego pierwotnego kształtu. Podłoga winylowa jest miękka podczas chodzenia i – co więcej – przez cały rok jest przyjemnie ciepła w dotyku, co jest istotne zwłaszcza dla bosych stóp.

 

Podłoga w łazience bardzo często wymaga stosowania systemu grzewczego. Kolejną istotną zaletą winylu jest możliwość stosowania go z ogrzewaniem podłogowym. Systemy wodne można bez obaw montować pod gładką powierzchnię winylu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panele winylowe Moduleo to nie tylko wysoka jakość, tak ceniona, gdy wybieramy idealną podłogę do łazienki, ale również piękne dekory. W ofercie znajdują się panele, jak i płytki, które w surrealistyczny sposób naśladują podłogi drewniane czy naturalne, kamienne płytki. Oprócz klasycznych modeli w ofercie znajduje się ponadczasowa jodełka angielska, jodełka francuska, a także dla bardziej odważnych — hexagony czy diamenty. Jeśli nudzą Cię tradycyjne rozwiązania architektoniczne dla łazienki to polecamy zapoznać się z kolekcją Moods. To wyjątkowe płytki w niecodziennych kształtach, kolorach oraz fakturach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaka musi być podłoga w toalecie?

W każdym pomieszczeniu narażonym na wilgoć należy wybrać materiały odporne na wodę. Warto również zastosować komponenty o właściwościach antypoślizgowych. Wydaje się, że z racji swojej faktury betonowa podłoga będzie dość niebezpieczna – chyba że zdecydujesz się na jej oszlifowanie.Beton powinien spełnić Twoje oczekiwania, jeśli cenisz sobie zimny, miejski styl i możesz sobie pozwolić na dość spory wydatek. Osoby, które kochają niedrogie i jasne materiały oraz myślą o ewentualnym ogrzewaniu podłogowym, powinny wybrać panele winylowe.