Mardom
MENU

Czy panele winylowe można kłaść na stare podłogi?

Podłoga to baza każdego wnętrza. Dzięki niej możemy nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i podkreślić nasz unikalny styl. Właśnie dlatego wymiana starej podłogi to tak ważny proces, do którego powinniśmy się odpowiednio przygotować. Stare panele i płytki mogą być problematyczne w usuwaniu, jednak czy na pewno trzeba się ich pozbyć? Czy można kłaść panele winylowe na stare podłoże bez konieczności zrywania go?

 

Panele winylowe na stare podłogi

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele systemów podłogowych pozwalających na stworzenie w domu lub mieszkaniu przestrzeni eleganckiej i odpowiadającej obowiązującym aktualnie trendom wnętrzarskim. Montaż większości z nich wymaga jednak przeprowadzenia angażującego remontu i w ostatecznym rozliczeniu generuje dość wysokie koszty. Skucie płytek ceramicznych czy zerwanie klejonych parkietów nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak czy wymiana podłogi musi być tak problematyczna? Niekoniecznie. Decydując się na wymianę podłogi warto spojrzeć na panele winylowe Moduleo.

 

Nowe podłogi winylowe bez zrywania starej warstwy – czy to możliwe?

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to jest to jak najbardziej możliwe. Panele winylowe LayRed z Moduleo zaprojektowano tak, aby mogły być z powodzeniem aplikowane na starą podłogę w każdym pomieszczeniu, również w kuchni i łazience.

 

LayRed to wielowarstwowe panele PVC ze zintegrowanym podkładem, dzięki któremu powierzchnia starych pokryć podłogowych nie stanowi żadnego wyzwania.  Moduleo nie wymagają do instalacji idealnie równego podłoża. Czerwony podkład doskonale radzi sobie z niewielkimi nierównościami, dzięki czemu montaż podłóg winylowych  jest szybki i bezproblemowy. Warto jednak zaznaczyć, że odpowiednie przygotowanie podłoża to klucz do sukcesu. Stare panele lub płytki powinny zostać starannie wyczyszczone, odkurzone i osuszone. Po tych czynnościach można bez problemu montować panele winylowe Moduleo.

 

LayRed zostały stworzone z wykorzystaniem specjalnych zamków "na kilk", które znacząco przyspieszają proces montażu podłogi winylowej, pozwalając na ich szybkie, sprawne i bezproblemowe ułożenie. Układanie paneli z metodą zatrzaskową odbywa się bez dodatkowych narzędzi, kleju czy akcesoriów.

 

Wśród wielu atutów paneli winylowych Moduleo, zaraz obok różnorodności dostępnych wzorów, wytrzymałości, odporności na uszkodzenia mechaniczne, czy też znakomitej zdolności tłumienia dźwięków, jest ich niewielka grubość (6 mm), dzięki której panele mogą być zamontowane nawet w przypadku dość ograniczonej przestrzeni na dodanie kolejnej warstwy.

Więcej szczegółów na temat naszej kolekcji LayRed znajduje się TUTAJ.

 

Montaż paneli winylowych LayRed od Moduleo na starej podłodze

Podłoga winylowa LayRed to obecnie jedna z lepszych alternatyw dla tradycyjnych rozwiązań podłogowych. Nadaje się do ułożenia na starej podłodze, ale tylko w przypadku zastosowania paneli klejonych (nie może być mocowana do podłoża w systemie pływającym). Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów kluczowe jest również to, aby stara powierzchnia podłogi była sucha i stabilna oraz nie kruszyła się, co mogłoby powodować niepożądane efekty akustyczne i wizualne. Wszelkie uszkodzenia starych desek podłogowych mogą przyczynić się na przykład do trzeszczenia lub odciśnięcia ziarenek piasku.

 

Instrukcja poprawnego montażu paneli Moduleo do wglądu na stronie -> KLIKNIJ.

 

LayRed ze wzmocnionym rdzeniem świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni i na korytarzu, a także w kuchni oraz łazience, bardzo dobrze znosząc zarówno intensywne użytkowanie, jak i kontakt z wilgocią. To bardzo dobra inwestycja na lata, dzięki której remontowana przestrzeń w prosty sposób zyska zupełnie nowe oblicze.